Arch Linux Pacman package manager - en to br translation catalogue (299 entries)

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
br: 
    implijit '%s {-h --help}' gant un oberatadenn evit an dibarzhioù hegerz

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
br: Gallout a ra ar meziant-mañ bezañ addasparzhet
    dindan divizoù ar GNU General Public License.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
br: --arch <arch> arventennañ ur savouriezh a-eil

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
br: --asdeps staliañ ar pakadoù evel amzalc'hoù

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
br: --asdeps merkañ pakadoù evel staliet evel amzalc'hoù

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
br: --asexplicit staliañ ar pakadoù evel staliet a-ratozh

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
br: --asexplicit merkañ pakadoù evel staliet a-ratozh

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
br: --assume-installed <pakad=handelv>
    ouzhpennañ ur pakad galloudel evit plegañ d'an amzalc'hoù

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
br: --cahedir <dir> arventennañ ul lec'hiadur krubuilh pakadoù a-eil

en:       --color <when>   colorize the output
br: --color <pegoulz> livañ an ec'hankad

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
br: --config <treug> arventennañ ur restr kefluniañ a-eil

en:       --confirm        always ask for confirmation
br: --confirm atav goulenn kadarnaat

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
br: --dbonly kemmañ enankadoù ar stlennvon nemetken, ket ar restroù pakad

en:       --debug          display debug messages
br: --debug skrammañ kemennadennoù diveugañ

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
br: --gpgdir <treug> arventennañ ur c'havlec'h degemer a-eil evit GnuPG

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
br: --hookdir <kavlec'h> arventennañ ul lec'hiadur krog a-eil

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
br: --ignore <pakad> leuskel hizivadenn ar pakad a-gostez (gallout a ra bezañ implijet meur a wech)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
br: --ignoregroup <strollad>
    leuskel ur strollad a-gostez (gallout a ra bezañ implijet meur a wech)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
br: --logfile <treug> arventennañ ur restr kerzhlevr a-eil

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
br: --machinereadable
    ec'hankad lennus gant ur mekanik

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
br: --needed na adstaliañ ar pakadoù hizivaet

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
br: --noconfirm chom hep goulenn kadarnaat

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
br: --noprogressbar chom hep diskouez ar varren araokaat e-pad pellgargadur ar restroù

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
br: --noscriptlet chom hep erounit ar skriptig staliadur ma vez unan

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
br: --print-format <chadenn>
    erspizañ penaos e rank ar chadenn bezañ moullet

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
br: -b, --dbpath <treug> arventennañ ul lec'hiadur stlennvon a-eil

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
br: -c, --cascade dilemel ar pakadoù hag an holl pakadoù amzalc'het ganto

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
br: -c, --changelog sellet kerzhlevr ar pakad

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
br: -c, --clean dilemel ar pakadoù kozh eus ar c'hrubuilh (-cc evit an holl)

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
br: -d, --deps roll ar pakadoù staliet evel amzalc'hoù [sil]

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
br: -d, --nodeps tremen ar gwiriadur handelv amzalc'hoù (-dd evit tremen an holl gwiriadurioù)

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
br: -e, --explicit roll ar pakadoù staliet a-ratozh [sil]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
br: -g, --groups sellet holl izili ur strollad pakadoù

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
br: g, --groups sellet holl izili ur strollad pakadoù
    (-gg evit an holl strolladoù hag izili)

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
br: -i, --info sellet titouroù ar pakad (-ii evit ar restroù gwarediñ)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
br: -i, --info sellet titouroù ar pakad (-ii evit titouroù kempleshoc'h)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
br: -k, --check gwiriañ ez eus eus ar restroù pakad (-kk evit perzhioù ar restr)

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
br: -k, --check prouadiñ talvoudegezh ar stlennvon lec'hel (-kk evit goubredañ ar stlennvonioù)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
br: -l, --list roll ar restroù perc'hennet gant ar pakad en azgoulenn

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
br: -l, --list <milec'h> sellet roll ar pakadoù en ur mirlec'h

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
br: -m, --foreign roll ar pakadoù staliet n'int ket er stlennvon goubredet [sil]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
br: -n, --native roll ar pakadoù staliet ha ne vez kavet nemet er stlennvon goubredet [sil]

en:   -n, --nosave         remove configuration files
br: -n, --nosave dilemel ar restroù kefluniañ

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
br: -o, --owns <restr> azgoulenn ar pakad o perc'hennañ <restr>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
br: -p, --file <pakad> azgoulenn ur restr pakad e plas ar stlennvon

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
br: -p, --print moullañ ar bukennoù e plas erounit an oberatadenn

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
br: -q, --quiet diskouez nebeutoc'h a titouroù evit an azgoulenn hag an enklask

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
br: -r, --root <treug> arventennañ ur gwrizienn staliadur a-eil

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
br: -s, --recursive dilemel amzalc'hoù n'int ket dleet
    (-ss evit enderc'hel an amzalc'hoù staliet a-ratozh)

en:   -s, --search <file>  search package file names for matching strings
br:   -s, --search <restr>  klask war-lec'h chadennoù kenglotus evit anvioù pakadoù

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
br: -s, --search <regex> klask ar chadennoù kenglotus e-touez ar pakadoù lec'hel

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
br: -s, --search <regex> klask chadennoù kenglotus e mirlec'hioù a-bell

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
br: -t, --unrequired roll ar pakadoù ha n'int ket dleet (diret) gant pakad
    ebet (-tt evit mont leuskel optdepends a-gostez) [sil]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
br: -u, --sysupgrade hizivaat ar pakadoù staliet (-uu evit gweredekaat diskenn handelvoù)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
br: -u, --unneeded dilemel ar pakadoù diezhomm

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
br: -u, --upgrades roll ar pakadoù diamzeret [sil]

en:   -v, --verbose        be verbose
br: -v, --verbose skrammañ munudoù

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
br: -w, --downloadonly pellgargañ ar pakadoù met chom hep staliañ/hizivaat anezhe

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
br:   -x, --regex          gweredekaat an enklask gant bommoù reol

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
br: -y, --refresh pellgargañ ur stlennvon pakadoù fresk adalek an dafariad
    (-yy evit rediañ un azbevaat zoken m'eo hizivaet)

en:   All current sync database packages
br: An holl pakadoù er stlennvon goubredañ

en:   All locally installed packages
br: An holl pakadoù staliet en un doare lec'hel

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
br: m'oc'h sur n'eus ardoer pakad ebet o vezañ erounezet
    tu zo deoc'h dilemel %s

en:  %s is up to date
br: hizivaet eo %s

en:  [installed]
br: [staliet]

en:  [pending]
br: [o c'hortoz]

en:  there is nothing to do
br: n'eus netra d'ober

en: %jd altered file
     | %jd altered files
br[0]: %jd restr daskemmet
br[1]: %jd restr daskemmet
br[2]: %jd restr daskemmet
br[3]: %jd restr daskemmet
br[4]: %jd restr daskemmet

en: %jd missing file
     | %jd missing files
br[0]: mankout a ra %jd restr
br[1]: mankout a ra %jd restr
br[2]: mankout a ra %jd restr
br[3]: mankout a ra %jd restr
br[4]: mankout a ra %jd restr

en: %s and %s are in conflict
br: tabutoù a zo etre %s ha %s

en: %s and %s are in conflict (%s)
br: tabutoù a zo etre %s ha %s (%s)

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
br: Tabutoù a zo etre %s ha %s (%s). Dilemel %s ?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
br: Tabutoù a zo etre %s ha %s. Dilemel %s ?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
br: kavet e vez %s e '%s' kement hag e '%s'

en: %s installed as %s.pacnew
br: staliet eo %s evel %s.pacnew

en: %s is designated as a HoldPkg.
br: Evel un HoldPkg eo anavezet %s

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
br: E IgnorePkg/IgnoreGroup emañ %s. Staliañ memestra ?

en: %s is invalid or corrupted
br: kontronet pe direizh eo %s

en: %s optionally requires %s
br: %s a azgoulenn %s (diret)

en: %s saved as %s.pacsave
br: enrollet eo %s evel %s.pacsave

en: %s, %s from "%s"
br: %s, %s adalek "%s"

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
br[0]: %s : %jd restr en holl,
br[1]: %s : %jd restr en holl,
br[2]: %s : %jd restr en holl,
br[3]: %s : %jd restr en holl,
br[4]: %s : %jd restr en holl,

en: %s: %s (File type mismatch)
br: %s : %s (rizh restr digenglotus)

en: %s: %s (GID mismatch)
br: %s : %s (GID digenglotus)

en: %s: %s (Modification time mismatch)
br: %s : %s (deiziad kemmadur digenglotus)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
br: %s : %s (aotreoù digenglotus)

en: %s: %s (Size mismatch)
br: %s : %s (ment digenglotus)

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
br: %s : %s (treug an ere arouezius digenglotus)

en: %s: %s (UID mismatch)
br: %s : %s (UID digenglotus)

en: %s: %s exists in filesystem
br: %s : %s a zo er reizhad restroù

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
br: %s : abeg ar staliadur a zo bet lakaet da 'staliet a-ratozh'

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
br: %s : abeg ar staliadur a zo bet lakaet da 'staliet evel un amzalc'h'

en: %s: no mtree file
br: %s : restr mtree ebet

en: %s: removing %s breaks dependency '%s'
br: %s : dilemel %s a dorr an amzalc'h '%s'

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
br: ur restr eo '%s', fellout a rae deoc'h skrivañ %s e plas %s ?

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
br: ur restr eo '%s', marteze ho peus c'hoant implijout %s.

en: '%s' is not a valid debug level
br: '%s' n'eo ket ul live diveugañ reizh

en: (none)
br: (hini ebet)

en: Architecture
br: Savouriezh

en: Backup Files
br: Restroù gwarediñ

en: Build Date
br: Deiziad savet

en: Cache directory: %s
br: Kavlec'h krubuilh : %s

en: Changelog for %s:
br: Kerzhlevr evit %s :

en: Compressed Size
br: Ment koazhet

en: Conflicts With
br: Tabutoù gant

en: Database directory: %s
br: Kavlec'h ar stlennvon : %s

en: Depends On
br: Amzalc'h war

en: Description
br: Deskrivadur

en: Do you want to remove ALL files from cache?
br: Fellout a ra deoc'h dilemel HOLL restroù ar c'hrubuilh ?

en: Do you want to remove all other packages from cache?
br: Fellout a ra deoc'h dilemel an holl pakadoù all er c'hrubuilh ?

en: Do you want to remove these packages?
br: Fellout a ra deoc'h dilemel ar pakadoù-mañ ?

en: Do you want to remove unused repositories?
br: Fellout a ra deoc'h dilemel ar mirlec'hioù n'int ket implijiet ?

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
br[0]: Fellout a ra deoc'h leuskel ar pakad a-us da-gostez evit an hizivadenn-mañ ?
br[1]: Fellout a ra deoc'h leuskel ar pakadoù a-us da-gostez evit an hizivadenn-mañ ?
br[2]: Fellout a ra deoc'h leuskel ar pakadoù a-us da-gostez evit an hizivadenn-mañ ?
br[3]: Fellout a ra deoc'h leuskel ar pakadoù a-us da-gostez evit an hizivadenn-mañ ?
br[4]: Fellout a ra deoc'h leuskel ar pakadoù a-us da-gostez evit an hizivadenn-mañ ?

en: Download Size
br: Ment pellgargañ

en: Enter a number (default=%d)
br: Enankit un niver (dre ziouer=%d)

en: Enter a selection (default=all)
br: Enankit un diuzad (dre ziouer=pep tra)

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
br: Kudennoù a zo bet, n'eo bet hizivaet pakad ebet

en: Expired
br: Diamzeret

en: Explicitly installed
br: Staliet a-ratozh

en: Failed to pass %s entry to libalpm
br: C'hwitadenn evit tremen %s enankad da libpalm

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
br: Kontronet eo ar restr %s (%s)
    Fellout a ra deoc'h dilemel anezhañ ?

en: Groups
br: Strolladoù

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
br: Kavet eo bet HoldPkg er roll bukenn. Fellout a ra deoc'h kenderc'hel ?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s (revoked)?
br: Enporzhiañ an alc'hwez PGP %u%c/%s, "%s", krouet : %s (dizorniet) ?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s?
br: Enporzhiañ an alc'hwez PGP %u%c/%s, "%s", krouet : %s ?

en: Install Date
br: Deiziad staliet

en: Install Reason
br: Abeg ar staliadur

en: Install Script
br: Skript staliadur

en: Installed Size
br: Ment staliet

en: Installed as a dependency for another package
br: Staliet evel amzalc'h ur pakad all

en: Invalid
br: Direizh

en: Key disabled
br: Alc'hwez diweredekaet

en: Key expired
br: Alc'hwez diamzeret

en: Key unknown
br: Alc'hwez dianav

en: Licenses
br: Lañvazioù

en: NO
br: NANN

en: Name
br: Anv

en: Net Change
br: Kemmadur resis

en: Net Upgrade Size:
br: Ment hizivadur resis :

en: New Version
br: Handelv nevez

en: New optional dependencies for %s
br: Amzalc'hoù diret nevez evit %s

en: No
br: Ket

en: No package owns %s
br: N'eus pakad ebet o perc'heniñ %s

en: None
br: Hini ebet

en: Old Version
br: Handelv kozh

en: Optional Deps
br: Amzalc'hoù diret

en: Optional For
br: Diret evit

en: Optional dependencies for %s
br: Amzalc'hoù diret evit %s

en: Package
br: Pakad

en: Packager
br: Pakadour

en: Packages
br: Pakadoù

en: Packages to keep:
br: Pakadoù da derc'hel :

en: Proceed with download?
br: kregiñ gant ar pellgargañ ?

en: Proceed with installation?
br: Kregiñ gant ar staliadur ?

en: Processing package changes...
br: O keweriañ kemmadurioù ar pakad...

en: Provides
br: Pouchas

en: Replace %s with %s/%s?
br: Erlec'hiañ %s gant %s/%s ?

en: Replaces
br: Erlec'h

en: Repository
br: Mirlec'h

en: Required By
br: Dleet gant

en: Retrieving packages...
br: Oc'h adkavout ar pakadoù...

en: Running post-transaction hooks...
br: O lañsañ ar c'hrogoù goude-treuzkas...

en: Running pre-transaction hooks...
br: O lañsañ ar c'hrogoù rak-treuzkas...

en: SHA-256 Sum
br: Sammad SHA-256

en: Signature
br: Sinadur

en: Signature error
br: Kudenn sinadur

en: Signatures
br: Sinadurioù

en: Starting full system upgrade...
br: O kregiñ gant hizivadur klok ar reizhad...

en: Synchronizing package databases...
br: O goubredañ stlennvon ar pakadoù...

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
br[0]: N'haller ket hizivaat ar pakad da-heul abalamour da amzalc'hoù n'haller ket diskoulmañ :
br[1]: N'haller ket hizivaat ar pakadoù da-heul abalamour da amzalc'hoù n'haller ket diskoulmañ :
br[2]: N'haller ket hizivaat ar pakadoù da-heul abalamour da amzalc'hoù n'haller ket diskoulmañ :
br[3]: N'haller ket hizivaat ar pakadoù da-heul abalamour da amzalc'hoù n'haller ket diskoulmañ :
br[4]: N'haller ket hizivaat ar pakadoù da-heul abalamour da amzalc'hoù n'haller ket diskoulmañ :

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
br[0]: %zu pourchaser hegerz a zo evit %s :
br[1]: %zu a bourchaserien hegerz a zo evit %s :
br[2]: %zu a bourchaserien hegerz a zo evit %s :
br[3]: %zu a bourchaserien hegerz a zo evit %s :
br[4]: %zu a bourchaserien hegerz a zo evit %s :

en: Total Download Size:
br: Ment pellgargañ a-bezh

en: Total Installed Size:
br: Ment staliet a-bezh :

en: Total Removed Size:
br: Ment dilammet a-bezh :

en: Unknown
br: Dianav

en: Valid
br: Reizh

en: Validated By
br: Talvoudekaet gant

en: Version
br: Handelv

en: YES
br: YA

en: Yes
br: Ya

en: [ignored]
br: [laosket a-gostez]

en: applying deltas...
br: oc'h arloañ an delta...

en: argument '-' specified with empty stdin
br: gant un stdin goullo eo bet erspizet an arguzenn '-'

en: argument '-' specified without input on stdin
br: hep enankad war stdin eo bet erspizet an arguzenn '-'

en: backup file
br: restr gwarediñ

en: checking available disk space
br: o wiriañ an egor dieub hegerz war ar bladenn

en: checking available disk space...
br: o wiriañ an egor dieub er bladenn...

en: checking delta integrity...
br: o wiriañ an anterinder delta...

en: checking dependencies...
br: O wiriañ an amzalc'hoù...

en: checking for file conflicts
br: o wiriañ tabutoù etre restroù

en: checking for file conflicts...
br: o wiriañ an tabutoù restroù...

en: checking keyring...
br: o wiriañ an droñsell...

en: checking keys in keyring
br: o wiriañ an alc'hwezioù en droñsell

en: checking package integrity
br: o wiriañ anterinder ar pakad

en: checking package integrity...
br: o wiriañ anterinder ar pakad...

en: config file %s could not be read: %s
br: n'haller ket lenn ar restr kefluniañ %s : %s

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : '%s' n'eo ket anavezet an dibarzh '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : dibarzh '%s' direizh, skor sinadur ebet

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : an holl sturiadoù o deus ezhomm bezañ en ur c'hevrenn

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : n'eo ket anavezet ar sturiad '%s' er c'hevrenn '%s'.

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : ezhomm en deus ar sturiad '%s' un talvoud

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
br: restr kefluniañ %s, linenn %d : talvoud direizh evit '%s' : '%s'

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
br: Dezrannañ ar c'hefluniadur a zo aet dreist an askizadenn donnañ evit %d.

en: could not access cache directory %s
br: n'haller ket haeziñ kavlec'h ar c'hrubuilh %s

en: could not access database directory
br: n'haller ket haeziñ kavlec'h ar stlennvon

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
br: n'haller ket ouzhpennañ URL an dafariad d'ar stlennvon '%s' : %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
br: n'haller ket jediñ ar sammadoù-gwiriañ evit %s

en: could not chdir to download directory %s
br: n'heller ket erounit chdir evit pellgargañ ar c'havlec'h %s

en: could not get current working directory
br: n'haller ket kaout ar c'havlec'h labour bremanel

en: could not load package '%s': %s
br: n'haller ket kargañ ar pakad '%s' : %s

en: could not lock database: %s
br: n'haller ket prennañ ar stlennvon : %s

en: could not register '%s' database (%s)
br: n'haller ket marilhañ ar stlennvon '%s' (%s)

en: could not remove %s: %s
br: n'haller ket dilemel %s : %s

en: could not rename %s to %s (%s)
br: n'haller ket adenvel %s e %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
br: n'haller ket assav ar c'havlec'h labour (%s)

en: could not set install reason for package %s (%s)
br: n'haller ket arventennañ abeg ar staliadur evit ar pakad %s (%s)

en: database '%s' is not valid (%s)
br: direizh eo ar stlennvon '%s' (%s)

en: database not found: %s
br: n'eo ket bet kavet ar stlennvon : %s

en: downgrading
br: o tiskenn an handelv

en: downgrading %s...
br: o tiskenn handelv %s...

en: downloading %s...
br: o pellgargañ %s...

en: downloading required keys...
br: o pellgargañ an alc'hwezioù dleet...

en: error:
br: fazi :

en: failed to allocate string
br: c'hwitadenn war derannañ ar chadenn

en: failed to commit transaction (%s)
br: c'hwitadenn war erounezadur an treuzkas (%s)

en: failed to init transaction (%s)
br: c'hwitadenn war deraouekaat an treuzkas (%s)

en: failed to initialize alpm library
    (%s: %s)
br: c'hwitadenn war deraouekaat al levraoueg alpm
    (%s : %s)

en: failed to prepare transaction (%s)
br: c'hwitadenn war prientadur an treuzkas (%s)

en: failed to release transaction (%s)
br: c'hwitadenn evit dieubiñ an treuzkas (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
br: c'hwitadenn war ad-digoradur stdin evit lenn : (%s)

en: failed to update %s (%s)
br: c'hwitadenn war an hizivadur %s (%s)

en: failed.
br: c'hwitet.

en: file type not recognized: %s%s
br: n'eo ket anavezet ar rizh restr-mañ : %s%s

en: file(s)
br: restr(où)

en: full trust
br: fiziañs a-bezh

en: generating %s with %s...
br: o c'henel %s gant %s...

en: group '%s' was not found
br: n'eo ket bet kavet ar strollad '%s'

en: installed
br: staliet

en: installing
br: o staliañ

en: installing %s...
br: o staliañ %s...

en: insufficient columns available for table display
br: n'eus ket trawalc'h a bannoù hegerz evit skrammañ an daolenn

en: invalid argument '%s' for %s
br: arguzenn direizh '%s' evit %s

en: invalid number: %s
br: niver direizh : %s

en: invalid option '-%c'
br: dibarzh direizh '-%c'

en: invalid option '--%s'
br: dibarzh direizh '--%s'

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
br: dibarzh direizh : '%s' ha '%s' n'hallont ket bezañ implijet asambles

en: invalid value: %d is not between %d and %d
br: talvoud direizh : %d n'eo ket etre %d ha %d

en: loading package files
br: o kargañ ar restroù pakad

en: loading package files...
br: o kargañ ar restroù pakad...

en: loading packages...
br: o kargañ pakadoù...

en: looking for conflicting packages...
br: o klask pakadoù gant tabutoù...

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
br[0]: c'hwitadenn ar malloc : n'haller ket derannañ %zu eizhbit
br[1]: c'hwitadenn ar malloc : n'haller ket derannañ %zu eizhbit
br[2]: c'hwitadenn ar malloc : n'haller ket derannañ %zu eizhbit
br[3]: c'hwitadenn ar malloc : n'haller ket derannañ %zu eizhbit
br[4]: c'hwitadenn ar malloc : n'haller ket derannañ %zu eizhbit

en: marginal trust
br: damm-fiziañs

en: memory exhausted
br: kudenn memor

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
br: ar melezour '%s' a endalc'h an argemmenn '%s', met n'eus '%s' ebet andespizet.

en: never trust
br: morse fiziañ

en: no '%s' configured
br: '%s' ebet kefluniet

en: no changelog available for '%s'.
br: kerzhlevr hegerz ebet evit '%s'.

en: no file was specified for --owns
br: n'eo bet erspizet restr ebet evit --owns

en: no install reason specified (use -h for help)
br: abeg staliañ ebet erspized (implijit -h evit ar skoazell)

en: no operation specified (use -h for help)
br: oberatadenn ebet erspizet (implijit -h evit ar skoazell)

en: no targets specified (use -h for help)
br: bukenn ebet erspizet (implijit -h evit ar skoazell)

en: no usable package repositories configured.
br: n'eo bet kefluniet mirlec'h pakad ebet

en: only one operation may be used at a time
br: n'haller implij nemet un oberatadenn d'un taol

en: operation
br: oberatadenn

en: operations:
br: oberatadennoù :

en: options
br: dibarzhioù

en: package %s does not have a valid architecture
br: ar pakad %s n'eus ket ur savouriezh reizh

en: package '%s' was not found
br: n'eo ket bet kavet ar pakad '%s'

en: package(s)
br: pakad(où)

en: path too long: %s%s
br: re hir eo an treug : %s%s

en: path too long: %s/
br: re hir eo an treug : %s

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
br: kudenn en ur arventennañ gpgdir '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
br: kudenn en ur arventennañ gpgdir '%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
br: kudenn en ur arventennañ ar restr kerzhlevr '%s' (%s)

en: reinstalling
br: oc'h adstaliañ

en: reinstalling %s...
br: oc'h adstaliañ %s...

en: removal
br: dilammadenn

en: removing
br: o tilemel

en: removing %s...
br: o tilemel %s...

en: removing all files from cache...
br: o tilemel holl restroù ar c'hrubuilh...

en: removing old packages from cache...
br: o tilemel pakadoù kozh ar c'hrubuilh...

en: removing unused sync repositories...
br: o tilemel ar mirlec'hioù goubredañ n'int ket implijet...

en: repository "%s" was not found.
br: n'eo ket bet kavet ar mirlec'h '%s'.

en: repository '%s' does not exist
br: n'eus ket eus ar mirlec'h '%s'

en: resolving dependencies...
br: o tiskoulm an amzalc'hoù...

en: running XferCommand: fork failed!
br: oc'h erounit XferCommand : c'hwitadenn war ar fork !

en: skipping target: %s
br: o leuskel ar vukenn a-gostez : %s

en: success!
br: berzh !

en: target not found: %s
br: n'eo ket bet kavet ar vukenn : %s

en: try running pacman-db-upgrade
br: klaskit erounit pacman-db-upgrade

en: unable to %s directory-file conflicts
br: n'haller ket %s : tabutoù kavlec'h-restr

en: unable to read symlink contents: %s
br: dic'houest da lenn endalc'had an ere arouezius : %s

en: unknown trust
br: fiziañs dianav

en: upgrading
br: o hizivaat

en: upgrading %s...
br: o hizivaat %s...

en: usage
br: implij

en: warning:
br: diwallit :

en: you cannot perform this operation unless you are root.
br: n'hallit ket sevenniñ an oberatadenn-mañ ma n'oc'h ket root
