Arch Linux Pacman package manager - en to ca translation catalogue (322 entries)

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
ca: 
    useu "%s {-h --help}" amb una operació per veure'n les opcions disponibles

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
ca:                        Aquest programa es pot distribuir lliurement sota
                           els termes de la llicència pública general de GNU.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
ca:       --arch <arq>    estableix una arquitectura alternativa

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
ca:       --asdeps         instal·la paquets com a no instal·lats explícitament

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
ca:       --asdeps         marca els paquets com a no instal·lats explícitament

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
ca: --asexplicit     instal·la paquets com a explícitament instal·lats

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
ca:       --asexplicit     marca els paquets com a explícitament instal·lats

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
ca: --assume-installed <paquet=versió>
    afegeix un paquet virtual per satisfer les dependències

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
ca:       --cachedir <dir> estableix una ubicació de la memòria cau de paquets alternativa

en:       --color <when>   colorize the output
ca:       --color <quan>   empra color al text de sortida

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
ca:       --config <camí>  estableix un fitxer de configuració alternatiu

en:       --confirm        always ask for confirmation
ca:       --confirm        demana'n sempre la confirmació

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
ca:       --dbonly         modifica entrades del paquet a la base de dades, però no fitxers

en:       --debug          display debug messages
ca:       --debug          mostra missatges de depuració

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
ca:       --disable-download-timeout
                           usa temps d'espera relaxats per a la baixada

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
ca:       --gpgdir <camí>  estableix un directori alternatiu per a GnuPG

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
ca:       --hookdir <dir>  estableix una ubicació alternativa de ganxo

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
ca: --ignore <paq>
    ignora l'actualització d'un paquet (es pot usar més d'un cop)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
ca: --ignoregroup <grup>
    ignora l'actualització d'un grup (es pot usar més d'un cop)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
ca:       --logfile <camí> estableix un fitxer de registre alternatiu

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
ca:       --machinereadable
                           produeix una sortida llegible per màquina

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
ca:       --needed         no reinstal·lis els paquets actualitzats

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
ca:       --noconfirm      no demanis cap confirmació

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
ca:       --noprogressbar  no mostris una barra de progrés en baixar fitxers

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
ca:       --noscriptlet    no executis l'scriptlet d'instal·lació si existeix

en:       --overwrite <path>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
ca:       --overwrite <path>
                           sobreescriu els fitxers conflictius (es pot usar més d'un cop)

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
ca: --print-format <cadena>
    especifica com s'han d'imprimir els objectius

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
ca:       --sysroot        opera en un sistema de fitxers aliè muntat (només per a arrel)

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
ca:   -b, --dbpath <camí>  estableix una ubicació alternativa de la base de dades

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
ca:   -c, --cascade        elimina paquets i tots els paques que en depenen

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
ca:   -c, --changelog      mostra el registre de canvis d'un paquet

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
ca:   -c, --clean          elimina paquets antics del directori de memòria cau (-cc per a tots)

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
ca:   -d, --deps           llista els paquets instal·lats com a dependència [filtre]

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
ca:   -d, --nodeps         omet les comprovacions de versions de les dependències (-dd per ometre totes les comprovacions)

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
ca:   -e, --explicit       llista els paquets instal·lats explícitament [filtre]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
ca:   -g, --groups         mostra tots els membres d'un grup de paquets

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
ca: -g, --groups         mostra tots els membres d'un grup de paquets
    (-gg per veure tots els grups i els membres)

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
ca:   -i, --info           mostra informació dels paquets (-ii per a fitxers de còpia de seguretat)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
ca:   -i, --info            mostra informació dels paquets (-ii per obtenir-ne informació ampliada)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
ca:   -k, --check          comprova que els fitxers del paquet existeixin (-kk per a les propietats del fitxer)

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
ca:   -k, --check          comprova la validesa de la base de dades local (-kk per sincronitzar les bases de dades)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
ca:   -l, --list           llista els fitxers que pertanyen al paquet consultat

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
ca:   -l, --list <repo>    mostra una llista dels paquets en un repositori

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
ca:   -m, --foreign        llista els paquets instal·lats que no es troben a les bases de dades de sincronització [filtre]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
ca:   -n, --native         llista els paquets instal·lats trobats únicament a les bases de dades de sincronització [filtre]

en:   -n, --nosave         remove configuration files
ca:   -n, --nosave         esborra els fitxers de configuració

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
ca:   -o, --own <fitxer>   consulta el paquet al qual pertany <fitxer>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
ca:   -p, --file <paquet>  consulta un fitxer de paquet en comptes de la base de dades

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
ca:   -p, --print          imprimeix els objectius en comptes d'executar l'operació

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
ca:   -q, --quiet          mostra menys informació per a consultes i cerques

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
ca:   -q, --quiet          elimina la sortida dels missatges d'èxit

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
ca:   -r, --root <camí>    estableix una arrel d'instal·lació alternativa

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
ca:   -s, --recursive      elimina les dependències innecessàries
                           (-ss inclou dependències installades explícitament)

en:   -s, --search <file>  search package file names for matching strings
ca:   -s, --search <fitxer>  cerca cadenes coincidents als noms de fitxer dels paquets

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
ca:   -s, --search <exreg> cerca cadenes coincidents en paquets instal·lats localment

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
ca:   -s, --search <exreg> cerca cadenes coincidents en repositoris remots

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
ca:   -t, --unrequired     llista els paquets no (opcionalment) requerits per cap
    paquet (-tt per ignorar dependències opcionals) [filtre]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
ca:   -u, --sysupgrade     actualitza els paquets instal·lats (-uu permet la desactualització)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
ca:   -u, --unneeded       elimina els paquets innecessaris

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
ca:   -u, --upgrades       llista els paquets obsolets [filtre]

en:   -v, --verbose        be verbose
ca:   -v, --verbose        detallat

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
ca:   -w, --downloadonly   baixa els paquets però no instal·lis/actualitzis res

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
ca:   -x, --regex          habilita la cerca amb expressions regulars

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
ca:   -y, --refresh        refresca les bases de dades de paquets des del servidor
    (-yy per forçar una actualització de la base de dades, encara que ja estigui actualitzada)

en:   All current sync database packages
ca:   Tots els paquets de base de dades per sincronitzar

en:   All locally installed packages
ca:   Tots els paquets instal·lats localment

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
ca:   si esteu segur que no hi ha cap gestor de paquets
      en execució, podeu eliminar %s

en:  %s is up to date
ca:  %s està al dia.

en:  [installed]
ca: [instal·lat]

en:  [pending]
ca: [pendent]

en:  there is nothing to do
ca:  No hi ha res per fer.

en: %jd altered file
     | %jd altered files
ca[0]: %jd fitxer modificat
ca[1]: %jd fitxers modificats

en: %jd missing file
     | %jd missing files
ca[0]: Falta %jd fitxer
ca[1]: Falten %jd fitxers

en: %s and %s are in conflict
ca: %s i %s tenen conflictes

en: %s and %s are in conflict (%s)
ca: %s i %s tenen conflictes (%s)

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
ca: %s i %s tenen conflictes (%s). Elimino %s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
ca: %s i %s tenen conflictes. Elimino %s?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
ca: %s existeix en ambdós «%s» i «%s»

en: %s installed as %s.pacnew
ca: %s instal·lat com a %s.pacnew

en: %s is designated as a HoldPkg.
ca: %s és designat com a HoldPkg.

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
ca: %s és a IgnorePkg/IgnoreGroup. S'ha d'instal·lar igualment?

en: %s is invalid or corrupted
ca: %s és invalid o corrupte

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
ca: %s pertany a %s%s %s%s%s

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
ca: %s pertany a %s%s/%s%s %s%s%s

en: %s optionally requires %s
ca: %s requereix opcionalment %s

en: %s saved as %s.pacsave
ca: %s desat com a %s.pacsave

en: %s, %s from "%s"
ca: %s, %s des de "%s"

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
ca[0]: %s: %jd fitxer en total,
ca[1]: %s: %jd fitxers en total,

en: %s: %s (File type mismatch)
ca: %s: %s (El tipus de fitxer no coincideix)

en: %s: %s (GID mismatch)
ca: %s: %s (La GID no coincideix)

en: %s: %s (Modification time mismatch)
ca: %s: %s (L'hora de modificació no coincideix)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
ca: %s: %s (Els permisos no coincideixen)

en: %s: %s (Size mismatch)
ca: %s: %s (La mida no coincideix)

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
ca: %s: %s (No coincideix el camí de l'enllaç simbòlic)

en: %s: %s (UID mismatch)
ca: %s: %s (L'UID no coincideix)

en: %s: %s exists in filesystem
ca: %s: %s existeix al sistema de fitxers

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
ca: %s: %s existeix al sistema de fitxers (pertany a %s)

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
ca: %s: el motiu d'instal·lació s'ha establert a "instal·lat explícitament"

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
ca: %s: el motiu d'instal·lació s'ha fixat a "instal·lat com a dependència"

en: %s: no mtree file
ca: %s: no hi ha fitxer mtree

en: %s: removing %s breaks dependency '%s'
ca: %s: si s'elimina %s es trenca la dependència "%s"

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
ca: "%s" és un fitxer, preteníeu dir "%s" en lloc de "%s"?

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
ca: "%s" és un fitxer, és possible que vulgueu usar %s.

en: '%s' is not a valid debug level
ca: «%s» no és un nivell de depuració vàlid

en: (none)
ca: (cap)

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Backup Files
ca: Còpia de seguretat

en: Build Date
ca: Data de construcció

en: Cache directory: %s
ca: Directori de memòria cau: %s

en: Changelog for %s:
ca: Registre canvis per a %s:

en: Compressed Size
ca: Mida comprimida

en: Conflicts With
ca: Té conflicte amb

en: Database directory: %s
ca: Directori de la base de dades: %s

en: Depends On
ca: Depèn de

en: Description
ca: Descripció

en: Do you want to remove ALL files from cache?
ca: Voleu eliminar TOTS els fitxers de la memòria cau?

en: Do you want to remove all other packages from cache?
ca: Voleu eliminar tots els altres paquets de la memòria cau?

en: Do you want to remove these packages?
ca: Voleu eliminar aquests paquets?

en: Do you want to remove unused repositories?
ca: Voleu eliminar els repositoris no usats?

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
ca[0]: Vols saltar aquest paquet en aquesta actualització?
ca[1]: Voleu ometre els paquets anteriors en aquesta actualització?

en: Download Size
ca: Mida de la baixada

en: Enter a number (default=%d)
ca: Introduïu un número (per defecte =%d)

en: Enter a selection (default=all)
ca: Introduïu una selecció (per defecte=all)

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
ca: Han ocorregut errors, no s'ha actualitzat cap paquet.

en: Expired
ca: Caducat

en: Explicitly installed
ca: Instal·lat explícitament

en: Failed to pass %s entry to libalpm
ca: Ha fallat passar l'entrada %s a libalpm

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
ca: El fitxer %s és corrupte (%s).
    Voleu esborrar-lo?

en: Groups
ca: Grups

en: HTTP_USER_AGENT truncated
ca: HTTP_USER_AGENT truncat

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
ca: S'ha trobat HoldPkg a la llista d'objectius. Voleu continuar?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s (revoked)?
ca: Importo la clau PGP %u%c/%s, "%s", creada: %s (revocada)?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s?
ca: Importo la clau PGP %u%c/%s, "%s", creada: %s?

en: Install Date
ca: Data d'instal·lació

en: Install Reason
ca: Raó d'instal·lació

en: Install Script
ca: Script d'instal·lació

en: Installed Size
ca: Mida un cop feta la instal·lació

en: Installed as a dependency for another package
ca: S'ha Instal·lat com a dependència d'un altre paquet

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Key disabled
ca: Clau inhabilitada

en: Key expired
ca: Clau caducada

en: Key unknown
ca: Clau desconeguda

en: Licenses
ca: Llicències

en: MD5 Sum
ca: Suma MD5

en: Name
ca: Nom

en: Net Change
ca: Canvi net

en: Net Upgrade Size:
ca: Mida neta de l'actualització:

en: New Version
ca: Versió nova

en: New optional dependencies for %s
ca: Noves dependències opcionals per a %s

en: No database errors have been found!
ca: No s'han trobat errors de base de dades!

en: No package owns %s
ca: Cap paquet no posseeix %s

en: None
ca: Cap

en: Old Version
ca: Versió antiga

en: Optional Deps
ca: Dependències opcionals

en: Optional For
ca: Opcional per a

en: Optional dependencies for %s
ca: Dependències opcionals per a %s

en: Package
ca: Paquet

en: Packager
ca: Empaquetador

en: Packages
ca: Paquets

en: Packages to keep:
ca: Paquets per mantenir:

en: Proceed with download?
ca: Inicio la baixada?

en: Proceed with installation?
ca: Inicio la instal·lació?

en: Processing package changes...
ca: Processant els canvis dels paquets...

en: Provides
ca: Proporciona

en: Replace %s with %s/%s?
ca: Reemplaço %s per %s/%s?

en: Replaces
ca: Reemplaça

en: Repository
ca: Repositori

en: Repository %s%s
ca: Repositori %s%s

en: Required By
ca: Requerit per

en: Retrieving packages...
ca: Recuperant els paquets...

en: Running post-transaction hooks...
ca: Executant els ganxos de postinstal·lació...

en: Running pre-transaction hooks...
ca: Executant els ganxos de preinstal·lació...

en: SHA-256 Sum
ca: Suma SHA-256

en: Signature
ca: Signatura

en: Signature error
ca: Error de signatura

en: Starting full system upgrade...
ca: S'inicia una actualització completa del sistema...

en: Synchronizing package databases...
ca: Sincronitzant les bases de dades dels paquets...

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
ca[0]: El següent paquet no es pot actualitzar a causa de dependències sense resolució:
ca[1]: Els paquets següents no es poden actualitzar a causa de dependències sense resolució:

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
ca[0]: Hi ha %d membre al grup %s%s%s:
ca[1]: Hi ha %d membres al grup %s%s%s:

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
ca[0]: Hi ha %zu proveïdor disponible per a %s:
ca[1]: Hi ha %zu proveïdors disponibles per a %s:

en: Total Download Size:
ca: Mida total de la baixada:

en: Total Installed Size:
ca: Mida total un cop feta la instal·lació:

en: Total Removed Size:
ca: Mida total de l'eliminació:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Valid
ca: Vàlid

en: Validated By
ca: Validat per

en: Version
ca: Versió

en: Y
ca: S

en: YES
ca: SÍ

en: Yes
ca: Sí

en: [Y/n]
ca: [S/n]

en: [ignored]
ca: [ignorat]

en: [y/N]
ca: [s/N]

en: applying deltas...
ca: Aplicant deltes...

en: argument '-' specified with empty stdin
ca: argument '-' especificat amb stdin buit

en: argument '-' specified without input on stdin
ca: argument "-" especificat sense entrada a stdin

en: backup file
ca: fitxer de còpia de seguretat

en: checking available disk space
ca: Comprovant l'espai disponible al disc

en: checking available disk space...
ca: Comprovant l'espai disponible al disc...

en: checking delta integrity...
ca: Comprovant la integritat delta...

en: checking dependencies...
ca: Comprovant les dependències...

en: checking for file conflicts
ca: Comprovant els conflictes entre els fitxers

en: checking for file conflicts...
ca: Comprovant els conflictes entre els fitxers...

en: checking keyring...
ca: Comprovant el clauer...

en: checking keys in keyring
ca: Comprovant les claus del clauer

en: checking package integrity
ca: Comprovant la integritat dels paquets

en: checking package integrity...
ca: Comprovant la integritat dels paquets...

en: chroot to '%s' failed: (%s)
ca: fer chroot a "%s" ha fallat: (%s)

en: config file %s could not be read: %s
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer %s de configuració: %s

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: "%s" l'opció "%s" no es reconeix

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: "%s" opció no vàlida, sense suport de signatura

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: totes les directives han de pertànyer a una secció.

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: la directiva "%s" a la secció "%s" no és reconeguda.

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: la directiva "%s" necessita un valor

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: valor no vàlid per a "%s": "%s"

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
ca: L'anàlisi de configuració ha superat la profunditat màxima de recursió en %d.

en: could not access cache directory %s
ca: no es pot accedir al directori de memòria cau %s

en: could not access database directory
ca: no s'ha pogut accedir al directori de la base de dades

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
ca: no es pot afegir l'URL del servidor a la base de dades «%s» : %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
ca: No s'han pogut calcular les sumes de verificació de %s

en: could not chdir to download directory %s
ca: no es pot canviar al directori de baixades %s

en: could not get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir l'actual directori de treball

en: could not load package '%s': %s
ca: no s'ha pogut carregar el paquet "%s": %s

en: could not lock database: %s
ca: no s'ha pogut bloquejar la base de dades: %s

en: could not register '%s' database (%s)
ca: no es pot registrar la base de dades «%s» (%s)

en: could not remove %s: %s
ca: no s'ha pogut eliminar %s: %s

en: could not rename %s to %s (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el nom de %s a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
ca: no s'ha pogut restaurar el directori de treball (%s)

en: could not set install reason for package %s (%s)
ca: no s'ha pogut establir el motiu d'instal·lació per al paquet %s (%s)

en: database '%s' is not valid (%s)
ca: la base de dades "%s" no és vàlida (%s)

en: database not found: %s
ca: la base de dades no s'ha trobat: %s

en: downgrading
ca: Degradant

en: downgrading %s...
ca: Degradant %s...

en: downloading %s...
ca: Baixant %s...

en: downloading required keys...
ca: Baixant les claus necessàries...

en: empty string passed to file owner query
ca: cadena buida passada a la consulta de pertinença de fitxer

en: error:
ca: Error:

en: failed to allocate string
ca: Ha fallat assignar la cadena

en: failed to commit transaction (%s)
ca: ha fallat fer la transacció (%s)

en: failed to init transaction (%s)
ca: ha fallat iniciar la transacció (%s)

en: failed to initialize alpm library
    (%s: %s)
ca: ha fallat iniciar la llibreria alpm
    (%s: %s)

en: failed to prepare transaction (%s)
ca: ha fallat preparar la transacció (%s)

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
ca: ha fallat llegir arguments de stdin: (%s)

en: failed to release transaction (%s)
ca: ha fallat alliberar la transacció (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
ca: ha fallat reobrir stdin per a la lectura: (%s)

en: failed to synchronize all databases
ca: ha fallat sincronitzar totes les bases de dades

en: failed to update %s (%s)
ca: ha fallat actualitzar %s (%s)

en: failed.
ca: Ha fallat.

en: file type not recognized: %s%s
ca: tipus de fitxer no reconegut: %s%s

en: file(s)
ca: fitxer(s)

en: full trust
ca: confiança plena

en: generating %s with %s...
ca: Generant %s amb %s...

en: group '%s' was not found
ca: no s'ha trobat el grup "%s"

en: installed
ca: instal·lat

en: installing
ca: Instal·lant

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
ca: instal·lar %s (%s) trenca la dependència "%s" requerida per %s

en: installing %s...
ca: Instal·lant %s...

en: insufficient columns available for table display
ca: no hi ha columnes disponibles suficients per a la presentació de la taula

en: invalid argument '%s' for %s
ca: l'argument "%s" no és vàlid per a %s

en: invalid number: %s
ca: el número no és vàlid: %s

en: invalid option '-%c'
ca: opció no vàlida "--%c"

en: invalid option '--%s'
ca: opció no vàlida "--%s"

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
ca: opció no vàlida: "%s" i "%s" no s'haurien d'usar conjuntament

en: invalid package: '%s'
ca: paquet no vàlid: "%s"

en: invalid value: %d is not between %d and %d
ca: el valor no és valid: %d no és entre %d i %d

en: loading package files
ca: Carregant els fitxers dels paquets

en: loading package files...
ca: Carregant els fitxers dels paquets...

en: loading packages...
ca: Carregant paquets...

en: looking for conflicting packages...
ca: Cercant parquets conflictius...

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
ca[0]: fallada d'assignació de memòria: no s'ha pogut assignar %zu byte
ca[1]: fallada d'assignació de memòria: no s'han pogut assignar %zu bytes

en: marginal trust
ca: confiança marginal

en: memory exhausted
ca: memòria exhaurida

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
ca: la rèplica "%s" conté la variable '%s", però no s'ha definit cap "%s".

en: never trust
ca: no hi confiïs mai

en: no '%s' configured
ca: "%s" sense configurar

en: no changelog available for '%s'.
ca: no hi ha registre de canvis disponible per a «%s».

en: no file was specified for --owns
ca: no s'ha especificat cap fitxer per a --owns

en: no install reason specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap motiu d'instal·lació (useu -h per a l'ajuda)

en: no operation specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap operació (useu -h per a l'ajuda)

en: no options specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap opció (useu -h per a l'ajuda)

en: no targets specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap objectiu (useu -h per a l'ajuda)

en: no usable package repositories configured.
ca: no s'ha configurat cap repositori de paquets usable.

en: only one operation may be used at a time
ca: només es pot usar una operació cada cop

en: operation
ca: operació

en: operations:
ca: operacions:

en: option --force is deprecated; use --overwrite instead
ca: l'opció --force és obsoleta, useu --overwrite

en: options
ca: opcions

en: package %s does not have a valid architecture
ca: el paquet %s no té una arquitectura vàlida

en: package '%s' was not found
ca: no s'ha trobat el paquet «%s»

en: package(s)
ca: paquet(s)

en: path too long: %s%s
ca: el camí és massa llarg:%s%s

en: path too long: %s/
ca: camí d'accés massa llarg: %s/

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
ca: el camí és massa llarg: %slocal/%s-%s/%s

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
ca: problema en afegir el directori de ganxo (hookdir) "%s" (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
ca: problema en establir el directori gpg "%s" (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
ca: problema en establir el fitxer de registre «%s» (%s)

en: reinstalling
ca: Reinstal·lant

en: reinstalling %s...
ca: Reinstal·lant %s...

en: removal
ca: eliminació

en: removing
ca: Eliminant

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
ca: eliminar %s trenca la dependència "%s" requerida per %s

en: removing %s...
ca: Eliminant %s...

en: removing all files from cache...
ca: Eliminant tots els fitxers de la memòria cau...

en: removing old packages from cache...
ca: Eliminant els paquets antics de la memòria cau...

en: removing unused sync repositories...
ca: Eliminant els repositoris de sincronització no usats...

en: repository "%s" was not found.
ca: no s'ha trobat el repositori «%s».

en: repository '%s' does not exist
ca: el repositori «%s» no existeix

en: resolving dependencies...
ca: Resolent les dependències...

en: running XferCommand: fork failed!
ca: execució de XferCommand: ha fallat la bifurcació!

en: skipping target: %s
ca: s'omet l'objectiu: %s

en: success!
ca: Èxit!

en: target not found: %s
ca: objectiu no trobat: %s

en: try running pacman-db-upgrade
ca: proveu d'executar pacman-db-upgrade

en: unable to %s directory-file conflicts
ca: incapaç de %s conflictes directori-fitxer

en: unable to read symlink contents: %s
ca: no es pot llegir el contingut de l'enllaç simbòlic: %s

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
ca: no es pot satisfer la dependència "%s" requerida per %s

en: unknown trust
ca: confiança desconeguda

en: upgrading
ca: Actualitzant

en: upgrading %s...
ca: Actualitzant %s...

en: usage
ca: sintaxi

en: warning:
ca: Avís:

en: you cannot perform this operation unless you are root.
ca: no podeu fer aquesta operació si no sou "root".
