Arch Linux Pacman package manager - en to hr translation catalogue (165 entries)

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
hr: %s je okrnjen: %jd%jd bajtova

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
hr: nedosljednost baze podataka %s: ime paketa %s je nevažeći

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
hr: nedosljednost baze podataka %s: ime paketa %s je predugo

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
hr: %s baza podatak je nedosljedna: ime se ne podudara sa paketom %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
hr: %s baza podataka je nedosljedna: verzija se ne podudara sa paketom %s

en: %s will be installed before its %s dependency
hr: %s će biti instaliran prije svoje %s zavisnosti

en: %s will be removed after its %s dependency
hr: %s će biti uklonjen nakon njegove %s zavisnosti

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
hr: %s-%s je ažuriran -- ponovno instaliram

en: %s-%s is up to date -- skipping
hr: %s-%s je ažuriran -- preskačem

en: %s: downgrading from version %s to version %s
hr: %s: unazađujem sa verzije %s na verziju %s

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
hr: %s: ignoriram unazađivanje paketa (%s => %s)

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
hr: %s: ignoriram nadogradnju paketa (%s => %s)

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
hr: %s: lokalni (%s) je noviji od %s (%s)

en: %s: missing required signature
hr: %s: nedostaje potrebni potpis

en: %s: signature format error
hr: %s: greška formata potpisa

en: %s: unsupported signature format
hr: %s: nepodržani format potpisa

en: GPGME error: %s
hr: GPGME greška: %s

en: Partition %s is mounted read only
hr: Particija %s je montirana samo za čitanje

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
hr: Particija %s je prepuna: %jd blokova je potrebno, %ju blokova je slobodno

en: Unknown signal
hr: Nepoznati signal

en: call to execv failed (%s)
hr: poziv procesa izvršavanja nije uspio (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
hr: poziv procesa čekanja nije uspio (%s)

en: cannot open package file
hr: ne mogu otvoriti datoteku paketa

en: cannot remove %s (%s)
hr: ne mogu ukloniti %s (%s)

en: cannot remove all files for package
hr: ne mogu ukloniti sve datoteke za paket

en: cannot remove file '%s': %s
hr: ne mogu ukloniti datoteku %s': %s

en: cannot replace %s by %s
hr: ne mogu zamjeniti %s sa %s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
hr: ne mogu riješiti "%s", zavisnost je od "%s"

en: command failed to execute correctly
hr: neuspjelo ispravno izvršenje naredbe

en: command terminated by signal %d: %s
hr: naredba prekinuta signalom  %d: %s

en: conflicting dependencies
hr: sukobljene zavisnosti

en: conflicting files
hr: sukobljene datoteke

en: corrupted database entry '%s'
hr: oštećeni unos baze podataka '%s'

en: could not add entry '%s' in cache
hr: ne mogu dodati unos '%s' u cache

en: could not change directory to %s (%s)
hr: ne mogu promjeniti direktorij u  %s (%s)

en: could not change the root directory (%s)
hr: ne mogu promjeniti korjenski/root direktorij (%s)

en: could not commit removal transaction
hr: ne mogu izvršiti transakciju uklanjanja

en: could not commit transaction
hr: ne mogu izvršiti transakciju

en: could not copy tempfile to %s (%s)
hr: ne mogu kopirati privremenu datoteku u %s (%s)

en: could not create database
hr: ne mogu napraviti bazu podataka

en: could not create directory %s: %s
hr: ne mogu napraviti direktorij %s: %s

en: could not create pipe (%s)
hr: ne mogu napraviti cijev (%s)

en: could not create temp directory
hr: ne mogu napraviti privremeni direktorij

en: could not determine cachedir mount point %s
hr: ne mogu odrediti točku montiranja cache direktorija od %s

en: could not determine filesystem mount points
hr: ne mogu odrediti točke montiranja datotečnog sustava

en: could not determine mount point for file %s
hr: ne mogu odrediti točku montiranja za datoteku  %s

en: could not determine root mount point %s
hr: ne mogu odrediti točku montiranja za root %s

en: could not extract %s (%s)
hr: ne mogu raspakirati %s (%s)

en: could not find %s in database -- skipping
hr: ne mogu naći %s u bazi podataka -- preskačem

en: could not find database
hr: ne mogu naći bazu podataka

en: could not find or read directory
hr: ne mogu naći ili čitati direktorij

en: could not find or read file
hr: ne mogu naći ili čitati datoteku

en: could not find or read package
hr: ne mogu naći ili pročitati paket

en: could not find repository for target
hr: ne mogu naći repozitorij za metu

en: could not fork a new process (%s)
hr: ne mogu račvati novi proces (%s)

en: could not fully load metadata for package %s-%s
hr: ne mogu skroz učitati metapodatke za oaket %s-%s

en: could not get current working directory
hr: ne mogu dobaviti trenutni radni direktorij

en: could not get file information for %s
hr: ne mogu dobiti informaciju za %s

en: could not get filesystem information
hr: ne mogu dobiti informaciju datotečnog sustava

en: could not get filesystem information for %s: %s
hr: ne mogu dobitit informaciju datotečnog sustava za %s: %s

en: could not open database
hr: ne mogu otvoriti bazu podataka

en: could not open directory: %s: %s
hr: ne mogu otvoriti direktorij: %s: %s

en: could not open file %s: %s
hr: ne mogu otvoriti datoteku %s: %s

en: could not open file: %s: %s
hr: ne mogu otvoriti datoteku: %s: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
hr: ne mogu obraditi datoteku opisa paketa '%s' iz baze podataka '%s'

en: could not parse package description file in %s
hr: ne mogu analizirati opisnu datoteku paketa u %s

en: could not read db '%s' (%s)
hr: ne mogu čitati db '%s' (%s)

en: could not read directory: %s: %s
hr: ne mogu čitati direktorij: %s: %s

en: could not remove %s
hr: ne mogu ukloniti %s

en: could not remove database entry
hr: ne mogu ukloniti unos baze podataka

en: could not remove database entry %s-%s
hr: ne mogu ukloniti unos baze podataka  %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
hr: ne mogu ukloniti unos '%s' iz cachea

en: could not remove lock file %s
hr: ne mogu ukloniti datoteku za zaključavanje %s

en: could not remove tmpdir %s
hr: ne mogu ukloniti privremeni direktorij %s

en: could not rename %s to %s (%s)
hr: ne mogu preimenivati %s u %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
hr: ne mogu obnoviti radni direktorij (%s)

en: could not satisfy dependencies
hr: ne mogu zadovoljiti zavisnosti

en: could not stat file %s: %s
hr: ne mogu odrediti pojedinosti datoteke %s: %s

en: could not update database
hr: ne mogu ažurirati bazu podataka

en: could not update database entry %s-%s
hr: ne mogu ažurirati unos baze podataka %s-%s

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
hr: ne mogu naći ili napraviti cache paketa, koristim %s umjesto toga

en: database already registered
hr: baza podataka je već registrirana

en: database is incorrect version
hr: neispravna verzija baze podataka

en: database not initialized
hr: baza podataka inje inicirana

en: database path is undefined
hr: putanja baze podataka nije određena

en: delta patch failed
hr: delta zakrpa nije uspjela

en: dependency cycle detected:
hr: otkrivena je petlja zavisnosti:

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
hr: vlasništvo direktorija se razlikuje na %s
    datotečni sustav: %u:%u paket: %u:%u

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
hr: dozvole direktorija razlikuju se na %s
    datotečni sustav: %o paket: %o

en: downgrading package %s (%s => %s)
hr: unazađujem paket %s (%s => %s)

en: download library error
hr: Greška pri preuzimanju biblioteke

en: duplicate target
hr: dvostruka meta

en: duplicated database entry '%s'
hr: dvostruki unos '%s' u bazi podataka

en: error invoking external downloader
hr: Greška pri dozivanju vanjskog preuzimatelja

en: error while reading file %s: %s
hr: greška prilikom čitanja datoteke %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
hr: greška pri čitanju mtree paketa %s: %s

en: error while reading package %s: %s
hr: greška prilikom čitanja paketa %s: %s

en: extract: not overwriting dir with file %s
hr: raspakiravanje: ne pišem preko direktorija datotekom %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
hr: neuspjelo primanje datoteke '%s' iz %s : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
hr: greška pri dobavljanju datoteke '%s' iz %s: veličina preuzimanja je veća od očekivane

en: failed to create temporary file for download
hr: neuspjela izrada privremene datoteke za preuzimanje

en: failed to download %s
hr: neuspjelo preuzimanje %s

en: failed to read signature file: %s
hr: ne mogu pročitati datoteku sa potpisom: %s

en: failed to retrieve some files
hr: neuspjelo primanje nekih datoteka

en: failed to retrieve some files
hr: neuspjelo primanje nekin datoteka

en: failed to run transaction hooks
hr: ne mogu pokrenuti zakačke transakcije

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
hr: datoteka nije pronađena u listi datoteka za %s, preskačem raspakiranje %s

en: gpgme error
hr: gpgme greška

en: ignoring package %s-%s
hr: ignoriram paket %s-%s

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
hr: ignoriram zamjenu paketa (%s-%s => %s-%s)

en: invalid PGP signature
hr: neispravni PGP potpis

en: invalid name for database entry '%s'
hr: neispravno ime za unos baze podataka '%s'

en: invalid or corrupted database
hr: neispravna ili oštećena baza podataka

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
hr: neispravna ili oštećena baza podataka (PGP potpis)

en: invalid or corrupted delta
hr: neispravna ili oštećena delta

en: invalid or corrupted package
hr: neispravan ili oštećen paket

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
hr: neispravna ili oštećena datoteka (PGP potpis)

en: invalid or corrupted package (checksum)
hr: neispravni ili oštećeni paket (checksum)

en: invalid package version in %s
hr: neispravna verzija pakata u %s

en: invalid regular expression
hr: neispravan regularni izraz

en: invalid url for server
hr: neispravni url za poslužitelj

en: libarchive error
hr: libarchive greška

en: library already initialized
hr: biblioteka je već inicijalizirana

en: library not initialized
hr: biblioteka nije inicijalizirana

en: lock file missing %s
hr: datoteka za zaključavanje nedostaje %s

en: missing PGP signature
hr: nedostaje PGP potpis

en: missing package metadata in %s
hr: nedostaju metapodaci paketa u %s

en: missing package name in %s
hr: nedostaje ime paketa u %s

en: missing package version in %s
hr: nedostaje verzija paketa u %s

en: no %s cache exists, creating...
hr: %s cache ne postoji, pravim...

en: no servers configured for repository
hr: nijedan poslužitelj nije konfiguriran za repozitorij

en: not enough free disk space
hr: nema dovoljno slobodnog prostora na disku

en: not enough free disk space
hr: nema dovoljno slobodnog prostora

en: operation cancelled due to ignorepkg
hr: operacija otkazana zbog ignorepkg-a

en: operation not compatible with the transaction type
hr: operacija nije kompatibilna sa tipom transakcije

en: out of memory!
hr: bez memorije!

en: package architecture is not valid
hr: arhitektura paketa nije ispravna

en: package filename is not valid
hr: datotečno ime paketa nije valjano

en: package missing required signature
hr: paket nema traženi potpis

en: permission denied
hr: dopuštenje odbijeno

en: problem occurred while installing %s
hr: došlo je do greške prilikom instaliranja %s

en: problem occurred while upgrading %s
hr: došlo je do greške prilikom nadogradnje %s

en: removing %s from target list
hr: uklanjanje %s sa ciljane liste

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
hr: uklanjam '%s' sa liste mete jer se sukobljava sa '%s'

en: removing invalid database: %s
hr: uklanjam neispravnu bazu podataka: %s

en: removing invalid file: %s
hr: uklanjam neispravnu datoteku: %s

en: required key missing from keyring
hr: traženi ključ nedostaje u privjesku

en: transaction aborted
hr: transakcija prekinuta

en: transaction already initialized
hr: transakcija već inicijalizirana

en: transaction commit attempt when database is not locked
hr: pokušaj izvršavanja transakcije kad baza podataka nije zaključana

en: transaction not initialized
hr: transakcija nije inicijalizirana

en: transaction not prepared
hr: transakcija nije pripremljena

en: unable to extract %s%s: path too long
hr: nije moguće raspakirati %s%s: putanja je preduga

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
hr: nije moguće raspakirati %s.pacnew: putanja je preduga

en: unable to lock database
hr: ne mogu zaključati bazu podataka

en: unable to read from pipe (%s)
hr: ne mogu čitati iz cijevi (%s)

en: unable to write to pipe (%s)
hr: ne mogu pisati u cijev (%s)

en: unexpected error
hr: neočekivana greška

en: unexpected system error
hr: neočekivana greška sustava

en: unknown database file: %s
hr: nepoznata datoteka baze podataka: %s

en: unknown validation type for package %s: %s
hr: nepoznata vrsta provjere za paket %s: %s

en: unresolvable package conflicts detected
hr: otkriveni su nerješivi sukobi paketa

en: url '%s' is invalid
hr: url '%s' je neispravan

en: warning given when extracting %s (%s)
hr: dano upozorenje tijekom raspakiranja  %s (%s)

en: wrong or NULL argument passed
hr: prosljeđen je pogrešan ili prazan argument
